Пецаков: Локалната самоуправа ќе го организира Охридскиот пливачки маратон

Со несериозниот однос кон светска манифестација како што е Охридскиот пливачки маратон таа се уништува и како локална самоуправа ќе мора да ја преземеме ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Охрид на денешната седница донесе одлука за пренамена на два милиони денари за организација на годинашното издание на Охридскиот пливачки ...
| | веќе видена | слични

Со мнозинство гласови советниците ги усвоија предлог-програмата за измени на програмата за спорт и рекреација за 2022 година и предлог-одлуката за измена на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Распределба и прецизирање на обврските за реализација на годинашното издание на Охридскиот пливачки маратон денеска беа направени на координативен состанок со ...
| | веќе видена | слични

Евгениј Поп Ацев, трикратен првак (2015, 2017, 2019) во светската серија маратони и победник на Охридскиот маратон 2015 година, е задоволен од тоа што сепак ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден откако објави дека годинава нема да има Охридски пливачки маратон, чиј покровител беше тој, претседателот Стево Пендаровски изрази подготвеност ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Работите за изградба на затворениот пливачки базен во Охрид, којшто се наоѓа во склоп на спортско-рекреативниот центар „Билјанини Извори” треба да се ...
| | веќе видена | слични

Од 1 септември ќе се интензивираат работите на затворениот базен во Охрид, информира денеска директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 488 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков: Локалната самоуправа ќе го организира Охридскиот пливачки маратон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: