Среќни сме што по две години ќе имаме фестивал без рестрикции и со многу гости


Почнува „Македокс“ Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“ во своето 13-то издание почнува вечерва и ќе трае до 25 август во Скопје. Фестивалот се ...
| | веќе видена | слични

„Затемнување“, норвешкиот документарец на Наташа Урбан, освои Кромид за најдобар филм во главната програма на 13. Фестивал на креативен документарен филм ...
| | веќе видена | слични

Доделувањето на наградите на 13. Фестивал на креативен документарен филм „МакеДокс“ се одржа на 24 август, во Куршумли-ан, во рамките на претпоследната ...
| | веќе видена | слични

Вечерва доделување на наградите на 13. фестивал за документарни филмови МакеДокс Филип Здравески 24.08.2022 / 15:20 Култура Доделувањето на наградите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четвртото издание на МакеКоПроДокс форумот на 13. „МакеДокс“ на 22 август почна со затворена сесија на Балканската мрежа, а веднаш потоа почнаа јавните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пладневно матине, на кое официјално беше отворена изложбата „Спојка“ на Доријан Миловановиќ, вчера се случи на почетокот на четвртиот ден на 13. „МакеДокс“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На третиот ден на 13. „ МакеДокс “ се одржа мастерклас на почесната гостинка Хелена Тшештикова, една од најпознатите документаристки од Чешка. Мастеркласот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 131 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среќни сме што по две години ќе имаме фестивал без рестрикции и со многу гости

Од:
До кого (е-маил):
Порака: