Приведен крадец во Прилеп, откако бил фатен на дело


6 копии
4 копии

Вчера, во село Ваксинце, општина Липково, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот привеле едно лице кое криумчарело со мигранти. ...
| | веќе видена | слични

МВР информира дека вчера околу 13 часот, во кумановското село Ваксинце, полицајци од станицата за граничен надзор Сопот го уапсиле М.Б.(34) од Велес. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На автопатот Пријателство вчера се одвивала вистинска брканица. Полицајци и војници бркале велешанец кој со возило „крајслер“ пренесувал 16 мигранти од Сирија, ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот вчера во 13.00 часот во село Ваксинце, Општина Липково го лишиле од слобода М.Б.(34) од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред угостителски објект на улица „Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово вчера го лишиле од слобода 31-годишниот тетовец С.С., кој пред ...
сите 493 | | | веќе видена

На конференцијата на Конзервативната партија во Бирмингем, министерот се осврна на мистериозната штета што се случи минатата недела на гасоводите „Северен тек“ ...
сите 41 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 138 | | | веќе видена

Изет Меџити штотуку објави фотографија со градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети и независниот пратеник Кастриот Реџепи. Фотографијата ја придружуваше со ...
сите 227 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Студио 10“ зборуваше за актуелните состојби во државата и посочи дека не гледа ...
сите 313 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

НАТО не е обврзан да и дава одбранбена помош на Украина, бидејќи таа земја не е членка на алијансата, вели постојаниот претставник на Германија во НАТО, ...
сите 564 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 104 | | | веќе видена

СДС да одговори на следниве прашања:Дали дезертерот Ковачевски е основач на фирмата Пискел која е централен дел од аферата Броило?Дали фирмата Пиксел има ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец во Прилеп, откако бил фатен на дело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: