СДСМ: Го зголемивме производството на струја и во престојната зима ќе има доволно, но од секој од нас зависи како и за што таа ќе се користи


Електрична енергија оваа зима ќе има доволно, но од секој од нас зависи како и за што таа ќе се користи, соопшти денеска владејачкиот СДСМ, чие соопштение го ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Од први септември се воведува кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија на подрачјето на Град Скопје и во снабдувањето со електрична енергија на ...
| | веќе видена | слични

На синоќешната владина седница, Владата на Република Македонија прогласи кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија на подрачјето на Град Скопје и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата денеска ја одржа 74-тата седница, на која донесе одлуки за постоење на кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија на подрачјето на Град ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Имаме сиромашни граѓани, плаќаат инфлација. А, имаме богата Влада која што договара во четири очи тендери и прогласува кризна состојба за да никој жив не знае ...
| | веќе видена | слични

Јас сакам поскапувањето на струјата за граѓаните да биде најниско што е можно, изјави вечерва директорот на ЕСМ, Васко Ковачевски. Сепак, директорот ...
| | веќе видена | слични

ризната состојба се носи за да се предвидат мерки и активности, за полесно, побезболно и со помалку пари, се справиме со енергетската криза која што претстои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 148 | | | веќе видена

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 375 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Новите санкции се насочени кон поединци за кои австралиската влада вели дека го кршат меѓународното право за да ги легитимизираат руските акции во Украина ...
сите 597 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 215 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Го зголемивме производството на струја и во престојната зима ќе има доволно, но од секој од нас зависи како и за што таа ќе се користи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: