СДСМ: Избори ќе има во 2024 година и на тие ВМРО-ДПМНЕ ќе изгуби


-За референдумот едната опција е со 44 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, другата се потписите или и двете. Консултациите се уште траат. Повеќе време ќе се посвети во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Изворот на сите проблеми со Бугарија е владата на СДСМ која потпиша договор кој и за најголемите бугарски националисти беше победа, ова денеска преку ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Христијан Мицкоски се уште не може да се соземе од изборниот пораз што му се случи на вонредните локални избори и шамарот што го доби од граѓаните. Седум дена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сега кога цената на струјата расте како последица на најголемата енергетска и економска криза по Втората светка војна, насекаде во светот, а не само кај нас, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седум дена Мицкоски не кажа ниту збор за вонредните локални избори. ВМРО-ДПМНЕ загуби во двете општини каде што се избираа градоначалници и регистрираше ...
| | веќе видена | слични

Седум дена молк за изборите, Мицкоски не може да се соземе од поразот, пишуваат од СДСМ во писменото соопштение објавено утрово. „Христијан Мицкоски се уште не ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Тема на денот на Сител ТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека изворот на проблемот со Бугарија е договорот кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Избори ќе има во 2024 година и на тие ВМРО-ДПМНЕ ќе изгуби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: