Се поголема побарувачка на малите куќни агрегати за струја


6 копии

Шпанскиот Парламент го поддржа планот на Владата за штедење гас со кој се предвидува намалување на потрошувачката на гас според препораките на Европската ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Италијанската конфедерација на претприемачи – Конфкомерчо, соопшти дека околу 120.000 бизниси се изложени на ризик од затворање од сега до првата половина на ...
| | веќе видена | слични

Големото поскапување на енергенсите поради руската инвазија на Украина и воведувањето санкции против Русија ги принуди повеќето земји-членки на Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Попеску истакнал дека владата ќе одвои 16 милијарди леи за помош на граѓаните и компаниите со високи сметки. „Многу размислуваме за оданочување на целиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Истекувањето на гас како резултат на можна саботажа откриена вчера на гасоводите „Северен тек“предизвика конфузија на енергетските пазари и ја зголеми ...
сите 256 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Минатава ноќ низ Скопје се случи герила акција во која со плакати и огласи „за работа во АРМ“ се излепени повеќе штабови на СДСМ. Низ партиските штабови на ...
сите 80 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 390 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се поголема побарувачка на малите куќни агрегати за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: