СДСМ: Домашното производство на електрична енергија е зголемено


2 копии

Јас сакам поскапувањето на струјата за граѓаните да биде најниско што е можно, изјави вечерва директорот на ЕСМ, Васко Ковачевски. Сепак, директорот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ризната состојба се носи за да се предвидат мерки и активности, за полесно, побезболно и со помалку пари, се справиме со енергетската криза која што претстои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кризната состојба се носи за полесно да се надминат предизвиците,вели директорот на ЕСМ, Васко Ковачевски во вечерашното гостување во „Жешко политичко ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Владата денеска се очекува да донесе одлука за прогласување на кризна состојба за електричната и топлинската енергија која ќе важи од 1 септември. Од почетокот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прес конференцијата на Даниела Колева е крајно потценувачка за наставниците и безочна лага, или тотално незнаење. Во однос на покачувањето на платите на ...
сите 508 | | | веќе видена

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
сите 268 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 182 | | | веќе видена

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Домашното производство на електрична енергија е зголемено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: