И покрај ВОЈНАТА во Украина, бензинот ПОЕВТИНУВА

8 копии

Босна и Херцеговина го зазема првото место на листата на земји со најмногу намален број на жители во светот, покажа извештајот на Обединетите Нации (ОН) за ...
| | веќе видена | слични

Демографските проценки не се позитивни за Македонија. Земјава би можела да остане од 40 до 50% од досегашното население до крајот на овој век. Тоа гоо покажува ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Седумдесет и два отсто од корисниците на интернет во Македонија читаат вести онлајн, покажува истражувањето на Евростат. Од земјите во регионот, повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Мнозински 72 отсто од македонските граѓани на возраст меѓу 16 и 74 години во 2021 година го користеле интернетот за читање на онлајн медиуми или за информирање ...
| | веќе видена | слични

Во 2021 година, 72% од интернет корисниците во Европската Унија на возраст од 16 до 74 години читале онлајн вести, весници или списанија, што е зголемување за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 297 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И покрај ВОЈНАТА во Украина, бензинот ПОЕВТИНУВА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: