Банките направиле „попара“ со провизиите

2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во ажурираниот анкетен лист во Државната комисија за спречување на корупција и судир на интереси за прв пат додава дека од оваа ...
| | веќе видена | слични

Извештајот нарачан од некогашниот акционер и претседател на Надзорниот одбор на пропадната Еуростандард банка има сериозен проблем со кредибилитетот поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Извештајот нарачан од некогашниот акционер и претседател на Надзорниот одбор на пропадната Еуростандард банка има сериозен проблем со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Макропрудентната мерка, стапк ат а на противцикличниот заштитен слој на капиталот од 0,5% за изложеностите на банките кон домашната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: 2 минути Како централна банка дадовме јасно до знаење дека ќе преземеме решавачки чекори за да ја зачуваме стабилноста и да обезбедиме ...
| | веќе видена | слични

Како централна банка дадовме јасно до знаење дека ќе преземеме решавачки чекори за да ја зачуваме стабилноста и да ги закотвиме инфлациските очекувања и да ...
| | веќе видена | слични

Народната банка денеска оцени дека потврдата на кредитниот рејтинг на земјава од страна на кредитната агенција „Стандард и Пурс“ е силен сигнал за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Курсот на денарот останува стабилен, додека високо капитализиран иот банкарски сектор оди во прилог на потврдата на кредитниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 108 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 98 | | | веќе видена

На околу десетина компании од месната индустрија им се одбиени апликациите за добивање субвенционирана струја зашто имаат фотоволтаици. Тие веќе ги намалиле ...
сите 344 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 194 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 180 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 169 | | | веќе видена

Екс министерот за внатрешни работи во техничката влада во 2020 година Наќе Чулев кој беше гостин на емисијата Заспиј ако можеш смета дека елиминирањето на ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банките направиле „попара“ со провизиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: