Извршниот директор на JPMorgan, Џејми Дајмон: Едвај 10% се шансите да се извлечеме од рецесијата

Време зa читање: 4 минути Луѓето сакаат да слушнат од извршниот директор на JPMorgan (JPM), Џејми Дајмон. Тој е остроумен, провокативен и никогаш досаден. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Проценката колку ќе бидат катастрофални климатските промени за глобалната економија, историски се покажа како предизвик. Но, ова ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи цените на акциите пораснаа, како и Волстрит, но тргувањето е претпазливо пред пораките на централните банкари за инфлацијата и каматните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Контроверзната посета на претседателката на Конгресот на САД, Ненси Пелоси, на Тајван и нејзините последици беа последната точка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетската криза предизвикана од војната во Украина и стравувањата за рецесија го доведоа еврото на најниско ниво во однос на доларот во изминатите 20 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координативното тело на приватните превозници утре со почеток од 6 часот ќе го блокираат булеварот „Илинден” од семаформите после Влада до „МИ-ДА”. Ќе биде ...
сите 436 | | | веќе видена

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 260 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 137 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, за кои имаше застој во одобрувањето на броилата, од денеска ќе бидат снабдувани со електрична енергија од „ЕСМ ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршниот директор на JPMorgan, Џејми Дајмон: Едвај 10% се шансите да се извлечеме од рецесијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: