ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО ЕПИЦЕНТАРОТ НА ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕВРОПА – Естонија, со 22,7 проценти

Време зa читање: 7 минути На централниот пазар на естонската престолнина, купувачите со загриженост ги читаат дневните цени за летното овошје и зеленчук ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Проценката колку ќе бидат катастрофални климатските промени за глобалната економија, историски се покажа како предизвик. Но, ова ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Контроверзната посета на претседателката на Конгресот на САД, Ненси Пелоси, на Тајван и нејзините последици беа последната точка на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Речиси три четвртини од американските земјоделци велат дека овогодишната суша ѝ штети на нивната жетва – со значителна загуба на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Кина ископува и увезува повеќе јаглен бидејќи нејзиниот најголем топлотен бран и суша во последните шест децении ја погодуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Русија го задржа своето место како главен добавувач на нафта во Кина трет месец во јули, покажаа податоците во саботата, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Кина ја зголемува зависноста од руските енергетски извори – од почетокот на војната во Украина платила 35 милијарди долари за купување на руски природен гас, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 665 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 363 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Околу 98.000 Руси преминаа во Казахстан во текот на неделата откако претседателот Владимир Путин најави делумна мобилизација на резервисти за да се борат во ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО ЕПИЦЕНТАРОТ НА ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕВРОПА – Естонија, со 22,7 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: