НЕМА ПАРИ ЗА ОХРИДСКИОТ МАРАТОН?! Блокираната сметка причина за откажувањето

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Распределба и прецизирање на обврските за реализација на годинашното издание на Охридскиот пливачки маратон денеска беа направени на координативен состанок со ...
| | веќе видена | слични

Евгениј Поп Ацев, трикратен првак (2015, 2017, 2019) во светската серија маратони и победник на Охридскиот маратон 2015 година, е задоволен од тоа што сепак ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден откако објави дека годинава нема да има Охридски пливачки маратон, чиј покровител беше тој, претседателот Стево Пендаровски изрази подготвеност ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски очекува одговорност и истрага во однос на случувањата во Пливачката федерација на Македонија и откажувањето на ...
| | веќе видена | слични

Од новото раководство на Пливачката федерација на Македонија пред некој ден бев информиран дека тие веќе после една спроведена ревизија на работењето на ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за млади и спорт со 10.000 евра за наградниот фонд и Општина Охрид со 2 милиони денари за организациски трошоци ќе ја финансираат манифестацијата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денска на новинарско прашања поврзано со аферата Броило посочи дека станува збор за голем скандал каде наместо ...
сите 641 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
сите 205 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека го поддржува протестот што утре е планиран во Охрид против отворањето на бугарскиот културен клуб именуван ...
сите 138 | | | веќе видена

Покрај членовите на таканаречената „огнена група“, незадоволство од министрите на ДУИ изрази и градоначалникот на Кичево од редовите на оваа партија, Фатмир ...
сите 81 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА ПАРИ ЗА ОХРИДСКИОТ МАРАТОН?! Блокираната сметка причина за откажувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: