Алијанса бара техничка влада и предвремени избори, и за ВМРО-ДПМНЕ изборите се решение за проблемите

Техничка влада за справување со економската и енергетската криза, евроинтеграциите, но и која ќе организира брзи предвремени избори бараат од опозициската ...
| | веќе видена | слични

„Владата на Република **** Македонија на вчерашната седница воопшто не го разгледа барањето на Кризниот штаб на општина Тетово за помош за подрачјата погодени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) Самка Ибраимовски на прес-конфренција објави дека самиот видел како се поткупуваат Роми да ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Лимани , член на Беса во интервју за „МКД.мк“ говори за изборите за советници во општина Тетово, за успехот на Беса, за поразот на ДУИ и за понудената ...
| | веќе видена | слични

  Тој рече дека и покрај ваквите состојби ПЦЕР успеа да освои речиси 400 гласови. -Им порачувам на политичките партии кои беа на локалните избори, мислам дека ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Лимани, потпретседател на Движењето Беса, некогашен истакнат член на ДУИ и внук на Али Ахмети, во интервју за МКД.мк вели дека не е изненадување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса бара техничка влада и предвремени избори, и за ВМРО-ДПМНЕ изборите се решение за проблемите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: