Од залутани куршуми повредено момче и оштетена шофершајбна

4 копии

На 24.08.2022 во 14:45 часот во СВР Скопје, И.Б.(47) од Скопје пријавил дека, по претходно недоразбирање во сообраќајот во Скопје едно лице му се заканило со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Вчера околу 19.00 часот во СВР Тетово пријавено е дека од балкон во стан на улица „Јане Сандански“ во Тетово, во кој престојувала заедно со О.О.(38) од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од залутани куршуми повредено момче и оштетена шофершајбна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: