За три години Комисијата за историски прашања ИНКАСИРАЛА 240.000 ЕВРА – Најмногу се „офајдил“ Ѓорѓиев со околу 80.000 Евра

Шесте македонски историчари од историската комисија инкасирале околуи 240.000 евра од Министерството за надворешни работи во текот на минативе три години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зошто членовите на македонскиот дел на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања помеѓу Бугарија и Македонија се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во јавноста се појави информација дека претседателот Драги Ѓоргиев, кој на име хонорар за својата активност во Комисијата добил некаде околу 80 илјади ...
| | веќе видена | слични

Ме стега нешто срцето, тешко дишам, надвор жега - пече сонце, дома уште полошо оти клима не пуштам за да штедам... А, стега, од лево, од десно, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 561 | | | веќе видена

Македонските граѓани плаќаат најскапа струја споредено со граѓани на другите држави во регионот. Невистини се тврдењата на владата дека граѓаните во Македонија ...
сите 317 | | | веќе видена

Со тензија, туркање, фрлање јајца и антифашистички пароли помина протестот против отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Клубот беше отворен ...
| | веќе видена | слични

Кастриот Реџепи, поранешен пратеник на Беса, кој во Собранието функционираше како независен, во врска со неговото евентуално приклучување кон „огнената група” ...
сите 258 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 259 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека без разлика што ја сака Европската ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За три години Комисијата за историски прашања ИНКАСИРАЛА 240.000 ЕВРА – Најмногу се „офајдил“ Ѓорѓиев со околу 80.000 Евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: