Зетот е кртот: Џаред го издал Трамп во ФБИ за тајните документи во Флорида

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
| | веќе видена | слични

Според вработени во Белата куќа, овој настан треба да му ја олесни на Бајден, како што велат тие, агресивната сезона на одбрана на неговите политички победи и ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден ќе носи маска во следните 10 дена кога ќе биде во затворена просторија, изјави претставник на Белата куќа откако првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го напуштил Вашингтон на крајот на неговиот мандат со повеќе од 700 страници класифицирани документи, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден повторно е на одмор кој трае од 10 до 24 август, со прекин од еден ден. Поради тоа, Бајден се најде на удар на бројни ...
| | веќе видена | слични

Адвокатите на поранешниот претседател на САД Доналд Трамп во понеделникот побараа од Окружниот суд на САД во Флорида да го спречи Федералното истражно биро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Долниот дом на рускиот Парламент, Думата на 29 септември ќе дебатира за присоединување на окупираните делови на Украина, јави руската новинска агенција ТАСС ...
сите 235 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 240 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 61 | | | веќе видена

Тетовските пожарникари денес интервенираа на пожар на булеварот „Илинденска“ после пладне, гаснејќи оган што зафати дрвена барака наменета за продажба на ...
сите 84 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари со компанијата Алпак-еко од Скопје потпиша договор за управување со отпад од пакетување на територијата на општина ...
сите 21 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зетот е кртот: Џаред го издал Трамп во ФБИ за тајните документи во Флорида

Од:
До кого (е-маил):
Порака: