ЈП што ја снабдува Гевгелија со вода, добило сметка за струја од 140 илјади евра, колку за седум месеци лани


Новата сметка за електрична енергија за месец јули, фактурирана према ЈПКД Комуналец изнесува 8.508.236,00 денари, дознава ТВ Нова 12 . Вклучувајќи ги сите ...
| | веќе видена | слични

Во денешното гостување на Канал 5, директорот на ЕСМ, Васко Ковачевски изјави дека поскапувањето на струјата од јануари ќе биде „благо“ и дека тој не сака да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши најави дека вечер ќе прогласат кризна состојба во енергетскиот сектор на национално ниво што ќе важи од 1 септември. ...
| | веќе видена | слични

Попладнево министерот за економија Крешник Бектеши по состанокот со градоначалникт Ридван Ибраими изјави дека од понеделник екипите на ЕВН Македонија непречено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од понеделник екипите на ЕВН Македонија непречено ќе работат на терен во Општина Арачиново и на тој начин ќе почне да се наплаќа струјата во оваа Општина, но и ...
| | веќе видена | слични

Екипите на ЕВН од понеделник непречено ќќе работат на терен во Арачиново и ќе почне да се наплаќа струјата во општината- уверува министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Пуштена струја во Арачиново, како преодно превентивно решение. Министерот за економија Крешник Бектеши денеска со претставници од ЕВН и МВР отиде во посета на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 665 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 363 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Околу 98.000 Руси преминаа во Казахстан во текот на неделата откако претседателот Владимир Путин најави делумна мобилизација на резервисти за да се борат во ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈП што ја снабдува Гевгелија со вода, добило сметка за струја од 140 илјади евра, колку за седум месеци лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: