Словенците имаат добри резултати, расте нивниот БДП


2 копии

Долгиот период на суша во јули имаше значително влијание врз падот на производството на електрична енергија во хидроцентралите во Австрија. Според операторот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во вториот квартал годинава, во споредба со истиот период лани, количеството на превезена стока во товарниот патен превоз е намалено за 3,3 проценти, во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вкупниот број на превезени патници во патничкиот патен превоз во вториот квартал годинава изнесува 11 467 000 и во однос на истиот период лани е зголемен за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Просечниот метар квадратен стан во нова зграда во Белград е за речиси 700 евра поскап од 2019 година. Пред три години просечната цена беше 1.613 евра, додека, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 416 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 469 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 264 | | | веќе видена

Минатава ноќ низ Скопје се случи герила акција во која со плакати и огласи „за работа во АРМ“ се излепени повеќе штабови на СДСМ. Низ партиските штабови на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенците имаат добри резултати, расте нивниот БДП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: