РСЕ: РЕК Битола доделил десетици милионски тендери на блиски до СДСМ, 85 само на Компас МСФ, Васко Ковачевски вели се е строго законски

2 копии

Најголемиот македонски производител на струја, термоелектраната РЕК Битола во изминатите години доделила серија тендери на фирмата Компас МСФ, чијшто единствен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Радио Слободна Европа објави дека нововработен во Агенцијата за електронски комуникации е Ѓоко Бухов, син на директорката на Државниот здравствен инспекторат ...
| | веќе видена | слични

Во јавноста постои мислење дека колнењето најчесто е карактеристика на немоќни луѓе со пониско ниво на образование кои веруваат на виша сила која ќе ја исправи ...
| | веќе видена | слични

Гога станува збор за „вдомување“ на роднините на функционерите, нема несогласувања по партиска или политичка линија, а пример за ова е Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на министерот за надворешни Бујар Османи, Валбона Хаџи Османи е вработена во АЕК како советник за меѓународна соработка, потврдуваат од АЕК за Радио ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема поголеми препукувања меѓу политичките „непријатели“ кога станува збор за вдомување на нивните роднини, во на пример Агенцијата за електронски комуникации. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 517 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 195 | | | веќе видена

Подводното истекување на гас од оштетените гасоводи „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ носи огромни количества метан во атмосферата, а како стакленички гас, ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РСЕ: РЕК Битола доделил десетици милионски тендери на блиски до СДСМ, 85 само на Компас МСФ, Васко Ковачевски вели се е строго законски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: