Мицкоски: Власта нема поддршка во парламентот за уставни измени, ниту пак овие политички измамници ја заслужуваат


Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска побара Владата по завршувањето на одморите да ги стави во собраниска процедура уставните измени.„Кажав вчера ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„ВМРО-ДПМНЕ цела недела не може да се соземе од изборниот дебакл што им се случи на вонредните парламентарни избори и шамарот којшто го добија од граѓаните. Во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Половина милион Македонци живеат во глад, 500 илјади преживуваат со помалку од 150 денари на ден, а Ковачевски и Зечевиќ потценувачки се расфрлаат со пари!- ...
| | веќе видена | слични

Во двете општини каде што имаше избор за градоначалници победи СДСМ и коалицијата а во третата соодносот на советници остана ист, со драстичен пад на гласовите ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски и Зечевиќ со овој чин го достигнаа врвот на лицемерието и понижувањето на македонскиот народ. Во услови на длабока сиромаштија, кризи и несигурност ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија со Ковачевски и СДСМ е најсиромашната земја во Европа. 500 илјади сограѓани живеат со по 150 денари на ден. 500 илјади граѓани живеат во сиромаштија ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Весела математика на СДСМ, мешаат баби и жаби, но бројките се децидни – СДСМ изгуби во Тетово. ВМРО-ДПМНЕ доби 4 советници во Тетово наспроти 2 кои ги доби ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градоначалничката на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје по подолго време денеска се појави пред јавноста. Но, Аровска не кажа ниту збор за проектите кои им ги вети на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Власта нема поддршка во парламентот за уставни измени, ниту пак овие политички измамници ја заслужуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: