АД ЕСМ: Термоелектраните во Битола и Осломеј со 40 проценти зголемено производство


РЕК „Битола“ и РЕК „Осломеј“ произведоа за приближно 40 проценти повеќе електрична енергија во првите седум месеци од годинава во споредба со истиот период ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за економски прашања денеска од редовната седница на на Комисијата за јавно-приватен дијалог порача граѓаните да не се грижат зашто, како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комисијата за јавно-приватен дијалог ќе стане кризно тело преку кое Владата и бизнис секторот заеднички ќе делуваат во насока на справување со енергетската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на континуираниот процес на дијалог и дискусија помеѓу Владата и другите органи на државна управа со претставниците на бизнис секторот, во Владата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамките на континуираниот процес на дијалог и дискусија помеѓу Владата и другите органи на државна управа со претставниците на бизнис секторот, во Владата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата веднаш да им помогне на компаниите преку укинување на ДДВ за струја и замрзнување на цената на електричната енергија по примерот на соседните земји, да ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на редовните состаноци на Платформата за јавно-приватен дијалог, во фокус на дискусијата е новонастаната состојба со драстичното поскапување на цената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ и како опозициска партија во парламентот, не сакаме да ги користиме внатрешните состојби во одредени партии. Напротив, ние како ...
сите 780 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 703 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва присустуваше на состанок во ОК Ѓорче Петров. Разговаравме за тешкиот и скап живот, за сиромаштијата која ...
сите 160 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 276 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 244 | | | веќе видена

Класичен судир на интереси и тргување со влијание. Вака експертите го коментираат работењето на „Пуцко петрол“, компанијата која важи за речиси ексклузивен ...
сите 45 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД ЕСМ: Термоелектраните во Битола и Осломеј со 40 проценти зголемено производство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: