Маричиќ за исвиркувањето на македонскиот јазик на забавата за Рамковниот договор: Како Македонец не се чувствувам пријатно

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
| | веќе видена | слични

Според многумина политички аналитичари, социолози, комуниколози и дипломати од кариера со повеќедецениско искуство, со кои се консултиравме и ги анкетиравме, ...
| | веќе видена | слични

Лидерката на Глас за Македонија Солза Грчева го прозва министерот за надворешни работи Бујар Османи да ги каже со име „центрите“ кои ширеле лажни вести, по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека во секој настап во јавноста министерот за надворешни работи Бујар Османи продолжува да ги манипулира ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Негативните реакции во однос на договорените решенија на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања се последица на намерно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За време на вечерашното гостување во емисијата „Жешко политичко лето“, министерот за надворешни работи Бујар Османи изјави дека свирежите на македонскиот јазик ...
| | веќе видена | слични

„Северна Македонија деновиве е претворена во центар за лажни вести. Значи, можам најодговорно да кажам дека 95 проценти од сите шпекулации, од сите информации ...
| | веќе видена | слични

Сега беше објавен првиот Протокол од 2019 година кој за жал тогаш не беше објавен и го немаше во архивите, вели во „Жешко политичко лето“, министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 99 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 194 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 427 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин и престолонаследникот на Саудиска Арабија Мохамед бин Салман изразија „задоволство“ по размената на затвореници со Украина, ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ за исвиркувањето на македонскиот јазик на забавата за Рамковниот договор: Како Македонец не се чувствувам пријатно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: