Млекара „Битола“ лани со добивка од 2,4 милиони евра, „Суташ“ со загуба од 2,7 милиони евра – Како работеле другите?

Последниве недели особено станаа актуелни новите поскапувања на храната, а меѓу нив и на млечните проиводи. Цените постојано се корегираат, а во моментов, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Кавадречката компанија „ИГМ трејд Илија и др“ е втора на листата со компании со најголема добивка (порталот Пари веќе ја објави ...
| | веќе видена | слични

Неговото височество профитот е најпосакуваната категорија за секој инвеститор што вложува во акции. И сега во овој период во нивниот фокус се добивките на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголемите компании по добивка остваруваат профит од кој застанува здивот. Првите 10 по добивка имаат поединечни добивки од 17,4 милиони евра до највисоката ...
| | веќе видена | слични

Од резултатите лани очигледно е дека македонските хотелиери минатата година сакаат да ја памтат како ланскиот снег! Дали се за ова виновни само и исклучиво ...
| | веќе видена | слични

Најголемата македонска прехранбена индустрија „Витаминка“ за првите шест месеци успеа од продажба да инкасира над 30 милиони евра што е за 37 отсто повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Во услови на економска криза, драстично зголемени цени на суровини и енергија „Витаминка“ покажа пример и лидерство во грижата за своите вработени. За своите ...
| | веќе видена | слични

Пари во соработка со платформата за бонитетни информации БизнисМрежа.мк, трета година по ред, Ви ја претставува листата „100 Најголеми“ компании по приходи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 108 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 98 | | | веќе видена

Петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, за кои имаше застој во одобрувањето на броилата, од денеска ќе бидат снабдувани со електрична енергија од „ЕСМ ...
сите 345 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 194 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 169 | | | веќе видена

Амбасадорката на Македонија во Софија, Агнеса Руси-Поповска, ќе биде повикана денеска во министерството за надворешни работи, каде што ќе и биде врачен остар ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млекара „Битола“ лани со добивка од 2,4 милиони евра, „Суташ“ со загуба од 2,7 милиони евра – Како работеле другите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: