РЕК Битола и РЕК Осломеј со 40 проценти зголемено производство

11 копии

Во државава, во јуни оваа година, вкупно се потрошени 521.750 мегават часови на електрична енергија, 3.139 милиони нормални кубни метри природен гас, 436.990 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Германската влада усвои пакет мерки за заштеда на енергија, вклучително и ограничување на греењето на работните места на максимални 19 степени. Мерките, кои ...
| | веќе видена | слични

Мерките, кои би требало да стапат на сила до крајот на февруари следната година, предвидуваат скалите и ходниците повеќе да не се загреваат. Од тоа правило се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 229 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 230 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕК Битола и РЕК Осломеј со 40 проценти зголемено производство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: