НЕ Е ДОВОЛНО САМО ДА СЕ КАЖЕ ДЕКА ЌЕ СЕ ШТЕДИ СТРУЈА Ќе успее ли владата навистина да ги спроведе своите мерки?


Мерките и препораките на владата за штедење струја се добри и корисни, но ќе треба да се најде начин како тие да се спроведат како во јавниот така и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Изградбата на соларни полиња и користењето на сончевата енергија за производство на струја е еден од најефикасните начини земјава да ја намали зависноста од ...
| | веќе видена | слични

Денес попладне се очекува Владата да ја донесе одлуката за прогласување кризна состојба во енергетика, потврдуваат од Министерството за економија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Германската влада усвои пакет мерки за заштеда на енергија, вклучително и ограничување на греењето на работните места на максимални 19 степени. Мерките, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 230 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ Е ДОВОЛНО САМО ДА СЕ КАЖЕ ДЕКА ЌЕ СЕ ШТЕДИ СТРУЈА Ќе успее ли владата навистина да ги спроведе своите мерки?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: