ПОСЛЕДИЦИ ОД САНКЦИИТЕ: Најголемиот увозник на гас во Германија бележи загуба од 12 милијарди евра во изминатите шест месеци

2 копии

Компанијата „Унипер“ што е најголемиот увозник на гас во Германија, во првото полугодие оваа година забележала загуби во износ поголем од 12 милијарди евра, од ...
| | веќе видена | слични

Причината за прекинот на испораките е сервисирањето на гасоводот. Оваа ги подигна стравувањата кај голем број држави дека тоа само ќе ја продлабочи енегетската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 225 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОСЛЕДИЦИ ОД САНКЦИИТЕ: Најголемиот увозник на гас во Германија бележи загуба од 12 милијарди евра во изминатите шест месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: