Руското министерство за одбрана се јави по новите експлозии на Крим: Тоа е саботажа


„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седиштето на руската Црноморска флота на Крим денескa беше нападнато со дрон, јавува Радио Слободна Европа. Администраторот на Севастопол назначен од Москва, ...
| | веќе видена | слични

Руските власти објавија дека денеска собориле украински беспилотни летала на Крим, додека украинските власти рекоа дека руските сили продолжуваат со напорите ...
| | веќе видена | слични

На Крим и другите окупирани делови на Украина се изведени неколку напади со беспилотни летала врз руски цели. Една од областите каде што наводно биле нападнати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Државата сеуште нема склучено договор за испорака на гас, неопходен за производство на електрична енергија и топлинска како продукт. Владата побара од лидерот ...
сите 344 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
сите 406 | | | веќе видена

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 204 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Најголемиот дел од најважните проекти се уште чека да бидат започнати, реализирани. Ако не се започне сега, тие проекти нема да можат да бидат завршени во ...
сите 154 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руското министерство за одбрана се јави по новите експлозии на Крим: Тоа е саботажа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: