Во претресот кај Трамп пронајдени компромитирачки информации за Макрон

За време на неодаменшната рација во домот на Трамп во Флорида, ФБИ пронашле компромитирачки информации за францускиот претседател Макрон, објави Фокс Њуз. Не е ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го напуштил Вашингтон на крајот на неговиот мандат со повеќе од 700 страници класифицирани документи, ...
| | веќе видена | слични

Адвокатите на поранешниот претседател на САД Доналд Трамп во понеделникот побараа од Окружниот суд на САД во Флорида да го спречи Федералното истражно биро ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Адвокатите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп побараа од федералниот суд привремено да го блокира ФБИ да ги прегледува документите добиени од ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Американската влада пронашла повеќе од 300 доверливи документи на имотот на поранешниот претседател Доналд Трамп на Флорида, вклучително и материјали од ЦИА, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од лани зборуваме дека доцниме неколку години, а со кризава доцниме секој ден, длабоко сме заглавени и во договори за набавка на електрична енергија, која што ...
сите 604 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 145 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Шпанија е петти фаворит за освојување на титулата на претстојното Светско првенство во Катар. Квотата за Шпанија да биде првак во ...
сите 345 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 352 | | | веќе видена

Предвремените локални избори кои се одржаа пред само еден месец ги потошија сите нарачани анкети. ВМРО-ДПМНЕ загуби во Маврово и Ростуше и Центар Жупа, а ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во претресот кај Трамп пронајдени компромитирачки информации за Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: