Што покажуваат консултациите на ВМРО-ДПМНЕ со коалиционите партнери за референдумот за францускиот предлог?


ВМРО-ДПМНЕ ги почна консултациите за тоа како опозицијата да се постави во однос на преговарачката рамка и протоколот со Бугарија што треба да финишираат со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва изјави дека за почеток на преговори по поглавја ќе треба да се направат уставни измени во кои што ќе треба да бидат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва во „Тема на денот“ на Сител телевизија истакна дека по завршувањето на процесот на скрининг и отпочнувањето на преговорите ...
| | веќе видена | слични

„Ние веќе имаме отпочнато преговори со ЕУ. Календарот на скрининг процесот веќе е објавен, на 14 септември нашите тимови ќе бидат во Брисел, каде што и ...
| | веќе видена | слични

– Во моментот зборуваме за Бугарите, Хрватите, Црногорците, меѓутоа веќе и деловите од израелскиот народ изразија таква желба, Египќаните веќе доставија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На министерствата и на другите институции до 15 септември ќе им биде објаснета точната улога во скринингот кој претставува формална и техничка операција што ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, во денешното интервју за ТВ Алсат, посочи дека референдумот е демократско право и до сега сме го користеле повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, , во денешното интервју за телевизија „Алсат“, посочи дека Референдумот е демократско право и до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, во денешното интервју за „Алсат“ рече дека скринингот практично претставува еден ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, во интервјуто за „Алсат” рече дека веќе влегуваме во фаза во која ќе треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државата сеуште нема склучено договор за испорака на гас, неопходен за производство на електрична енергија и топлинска како продукт. Владата побара од лидерот ...
сите 344 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
сите 406 | | | веќе видена

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 204 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Најголемиот дел од најважните проекти се уште чека да бидат започнати, реализирани. Ако не се започне сега, тие проекти нема да можат да бидат завршени во ...
сите 154 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што покажуваат консултациите на ВМРО-ДПМНЕ со коалиционите партнери за референдумот за францускиот предлог?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: