Молњи и силен дожд во Дојран


Катастрофално невреме го зафати вчера селото лажани во Општина Долнени при што се поплавени 50-тина куќи кои се лоцирани по течението на селската река. ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме вчера во попладневните часови ја зафати Виница и околината. Во краток временски интервал наврнаа 55 литри на метар квадратен, воден талог кој не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според регионалните центри за управување со кризи во Тетово, Прилеп, Битола, Штип, Виница и Неготино, состојбата се стабилизира, во најголем дел причинета е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Се работи на отстранување на штетите од синоќешните обилни врнежи од дожд што ги зафатија општините Виница, Долнени и Тетово. Во Виница се поплавени над 60 ...
| | веќе видена | слични

Во Виница се санираат штетите од вчерашното невреме во кое наврнаа над 55 литри на квадратен метар, при што беа поплавени поголем број објекти за живеење и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Молњи и силен дожд во Дојран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: