Ковачевски: Од ноември РЕК Битола ќе функционира со трите блока


Во услови на енормен пораст на цената на електричната енергија на меѓународниот пазар, кај компаниите во земјава владее огромен интерес за поставување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нов ценовен шок за граѓаните – од први јануари повторно покачување на цената на струјата. Додека ги чекаме сметките со покачени цени, владата најавува дека со ...
| | веќе видена | слични

Мерките кои треба да стапат во сила до крајот на февруари идната година, предвидуваат скалите и ходниците повеќе да не се загреваат, а на работните места кои ...
| | веќе видена | слични

Васко Ковачевски, генералниот директор на АД ЕСМ, во утринската емисија на Тв Сител рече дека со мерките на штедење на Владата кои стапуваат на сила од 1 ...
| | веќе видена | слични

Утре се очекува да биде донесена нова одлука за кризна состојба во делот на енергетиката која ќе важи од 1 септември. Според најавите на надлежните, нема да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Членките на Европската унија почнаа да ги повикуваат на кординиран разговор руските амбасадори во нивните престолнини по анексијата на Русија на четирите ...
сите 489 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Од ноември РЕК Битола ќе функционира со трите блока

Од:
До кого (е-маил):
Порака: