Мерки за заштеда на струјата до 15 отсто во домаќинствата, стопанството и институциите


Владата донесе мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и компаниите се предвидени препораки, а за државните институции конкретни задолженија ...
| | веќе видена | слични

Во услови на енормен пораст на цената на електричната енергија на меѓународниот пазар, кај компаниите во земјава владее огромен интерес за поставување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нов ценовен шок за граѓаните – од први јануари повторно покачување на цената на струјата. Додека ги чекаме сметките со покачени цени, владата најавува дека со ...
| | веќе видена | слични

Мерките кои треба да стапат во сила до крајот на февруари идната година, предвидуваат скалите и ходниците повеќе да не се загреваат, а на работните места кои ...
| | веќе видена | слични

На европскиот пазар цената на струјата за набавки во последниот квартал од годинава и почетокот на следната вчера за прв пат надмина 600 евра за мегаватчас, а ...
| | веќе видена | слични

Васко Ковачевски, генералниот директор на АД ЕСМ, во утринската емисија на Тв Сител рече дека со мерките на штедење на Владата кои стапуваат на сила од 1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерки за заштеда на струјата до 15 отсто во домаќинствата, стопанството и институциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: