За институциите задолжително, за граѓаните и фирмите препораки за штедење струја


“Прогнозите се дека ќе преживееме една од најтешките зими на енергетски план, а со цел полесно да се справиме со периодот што не очекува и да имаме непречено ...
| | веќе видена | слични

На европскиот пазар цената на струјата за набавки во последниот квартал од годинава и почетокот на следната вчера за прв пат надмина 600 евра за мегаватчас, а ...
| | веќе видена | слични

Васко Ковачевски, генералниот директор на АД ЕСМ, во утринската емисија на Тв Сител рече дека со мерките на штедење на Владата кои стапуваат на сила од 1 ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Утре се очекува да биде донесена нова одлука за кризна состојба во делот на енергетиката која ќе важи од 1 септември. Според најавите на надлежните, нема да ...
| | веќе видена | слични

Владата в четврток се очекува да прогласи нова кризна состојба за електричната и топлинската енергија што треба да стапи на сила од 1 септември , пренесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 297 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 399 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За институциите задолжително, за граѓаните и фирмите препораки за штедење струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: