КОВАЧЕВСКИ: ЕСМ ЌЕ ПРОИЗВЕДЕ ЕНЕРГИЈА ЗА 15 ПРОЦЕНТИ ПОВЕЌЕ ОД ЛАНИ, со најавува зголемен ископ на јаглен од рудниците

Зголемено производство на електрична енргија од домашните капацитети за дури 15 проценти во споредба со минатата година најавува директор на АД ЕСМ, Васко ...
| | веќе видена | слични

Во период кога има „интензивни“ промени во фирмите кои го снабдуваат РЕК Битола со јаглен од странство, нов сопственик на една од нив стана ракометната легенда ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголемиот македонски производител на струја, термоелектраната РЕК „Битола“ во изминатите години доделила серија тендери на фирмата „Компас МСФ“, чијшто ...
| | веќе видена | слични
18 копии

РЕК „Битола“ и РЕК „Осломеј“ произведоа за приближно 40 проценти повеќе електрична енергија во првите седум месеци од годинава во споредба со истиот период ...
| | веќе видена | слични

РЕК „Битола“ и РЕК „Осломеј“ произведоа за 40 отсто повеќе електрична енергија во периодот јануари-јули годинава во споредба со истиот период лани. Во овј ...
| | веќе видена | слични

По пауза од една година фирмата Компакт МСФ се враќа во играта за тендери, а договор потпишала со нејзиниот добро познат клиент, РЕК Битола. Благодарение на ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ објави два тендера за набавка на 950.000 тони јаглен за потребите на термоелектраните во РЕК Битола и РЕК Осломеј За РЕК Битола ќе се купуваат вкупно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 410 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 487 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ: ЕСМ ЌЕ ПРОИЗВЕДЕ ЕНЕРГИЈА ЗА 15 ПРОЦЕНТИ ПОВЕЌЕ ОД ЛАНИ, со најавува зголемен ископ на јаглен од рудниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: