Во Маврово во организација на Халкбанк, на 8 септември повторно ќе се одржи велосипедската трка Halk Velo Green

Правецот Бистра - Леуново – Бистра во Маврово и годинава ќе биде рутата која ќе треба да се извози во рамките на хронометар велосипедската трка HALK VELO ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Организаторите на Виз Ер Скопски маратон ги завршуваат подготовките за 18тото по ред издание на еден од најмасовните и најпопуларните спортски настани во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И годинава, на 8 Септември, трета година по ред, во Маврово ќе се одржи хронометар велосипедската трка Халк вело грин чиј организатор е Халкбанк АД Скопје како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска точно до пладне имте можност да правите измени во вашите тимови на мега-популарната игра „Fantasy.premierleague“ и секако да се приклучите во групата ...
| | веќе видена | слични

Под скопското сонце има место за многу убави нешта. Едно од нив е новата трка по скопските улици, а и по добро познатиот скопски кеј, а се вика Колорран. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Маврово во организација на Халкбанк, на 8 септември повторно ќе се одржи велосипедската трка Halk Velo Green

Од:
До кого (е-маил):
Порака: