ПРОНАЈДЕНИ ЧОВЕЧКИ ОСТАТОЦИ ВО КУФЕР КУПЕН НА АУКЦИЈА, семејство од Нов Зеланд останало фрапирано по отворањето

Полицијата на Нов Зеланд истражува „сомнителна смрт“ откако едно семејство пронашло човечки останки во куфери што ги купиле на аукција во складиште. Жителите ...
| | веќе видена | слични

Семејство од Нов Зеланд купило предмети од напуштен магацин на аукција претходно овој месец. Заедно со разни лични и предмети за домаќинството, имало и два ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот извор за една телевизиска куќа изјавил дека локалните сили не можат да ја лоцираат жената освен ако не се издаде налог за нејзино апсење. Жената за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Полицискиот инспектор Тофилау изјави дека телата најверојатно биле таму со години, а се работи за деца на возраст од пет до десет години.Телата биле во два ...
| | веќе видена | слични

Човечките останки пронајдени во куфери купени на аукција во Њу Зеланд припаѓаат на две мали деца и се верува дека биле запечатени со години, објави полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Телата на две мали деца биле пронајдени во куфери за кои полицијата вели дека најверојатно биле неколку години пред купувачите да го земат багажот на аукција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Човечките останки пронајдени во куфери на имот во јужен Окленд им припаѓале на две деца, потврди полицијата. Детективскиот инспектор Тофилау Фаамануиа Ваелуа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Референдумот беше спроведен во четири региони – Доњецк, Луганск, Запорожје и Херсон – кои сочинуваат околу 15 отсто од украинската територија.Проруските власти ...
сите 386 | | | веќе видена

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 307 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 236 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница донесе одлука за одобрување 1,1 милијарда денари на АД „Електрани на Македонија“ (ЕСМ) за набавка на енергенси, ликвидно работење ...
сите 331 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 69 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОНАЈДЕНИ ЧОВЕЧКИ ОСТАТОЦИ ВО КУФЕР КУПЕН НА АУКЦИЈА, семејство од Нов Зеланд останало фрапирано по отворањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: