Државните прослави и до четири пати поскапи од децениските фестивали


Државните прослави чинат од 2 до 4 пати повеќе од организацијата на културните манифестации со традиција, покажуваат податоците од Бирото за јавни набавки и ...
| | веќе видена | слични

Лице в лице“ е едно од ретките списанија што отворено зборува за препреките со кои се соочуваат и за потребите на лицата од ранливите групи. Деновиве излезе ...
| | веќе видена | слични

„Случувањата во Обвинителството и во Финансиската полиција покажуваат дека има некој судир внатре во власта“, вели универзитетскиот професор Гордан Калајџиев, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Денешниот ден за ОМД е од посебно значење прославувајќи ја 30годишнината од постоењето на Армијата на Македонија, како и успехот во напорите Конгресот на САД ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државните прослави и до четири пати поскапи од децениските фестивали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: