Милијардерот Џорџ Сорос се обложува на Тесла и Форд

Французите сакаат 9 отсто од населението во земјата активно да користи велосипеди до 2024 година, што е амбициозна цел со оглед на тоа што моментално тој удел ...
| | веќе видена | слични

Франција дава 4.000 евра на секој што ќе го замени автомобилот со електричен велосипед Филип Здравески 23.08.2022 / 13:12 Свет Француската влада ги зголеми ...
| | веќе видена | слични

Веќе неколку години Франција, како и Литванија и Финска, на пример, финансиски го поттикнуваат купувањето на електрични велосипеди, но само доколку жителите ...
| | веќе видена | слични

Американскиот производител на автомобили Ford отпушта околу 3.000 работници во обид да ги намали трошоците и да направи транзиција од автомобили со внатрешно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доколку велосипедите се користат во остатокот од светот до степен до кој се користат во Холандија, глобалните емисии на јаглерод би се намалиле за дури 700 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Светот би испуштал речиси 700 милиони тони стакленички гасови помалку секоја година, што е повеќе од годишните емисии на Канада, доколку сите возат велосипед, ...
| | веќе видена | слични

Во светот би се испуштале речиси 700 милиони тони помалку штетни гасови ако сите возат велосипед Филип Здравески 19.08.2022 / 13:13 Вести Во светот би се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милијардерот Џорџ Сорос се обложува на Тесла и Форд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: