Зголемен откупот на земјоделски производи

5 копии

Време зa читање: 2 минути 31.869 денари, толку изнесува просечната исплатена нето плата по вработен во јуни годинава, што ја пресмета статистика.. Кога ќе се ...
| | веќе видена | слични

„Пред изборите зборуваше за тоа дека ќе стави крај на бетонизацијата во Аеродром. Зборуваше за нови паркови, за чист и зелен Аеродром. Но, Муцунски го направи ...
| | веќе видена | слични

Власта се пофали дека платите растат, а ССМ бара повисоки плати или ќе има радикализација од септември.Следниот пат кога претставник на Владата ќе се пофали со ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика објави дека просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во јуни 2022 година, изнесува 31.869 денари. Меѓу најдобро ...
| | веќе видена | слични

Во споредба со претходниот месец, пак платата пораснала за само 400 денари, но затоа трошоците за живот од месец во месец рушат рекорди. Синдикатите последно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владините мерки даваат позитивни резултати во континуирано зголемување на просечната месечна нето-плата. Според последните податоци на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 750 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен откупот на земјоделски производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: