Адекватно осигурување за безгрижно патување во странство

 Во споредба со истиот период минатата година бројот на исплатени штети пораснал за 28 отсто додека нивната вредност во истиот период е повисока за 4 отсто, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компаниите за неживотно осигурување исплатиле над 45.000 штети од кои осигурениците наплатиле 2 милијарди денари (32,9 милиони евра) во првите шест месеци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За прв пат во постоењето на осигурувањето во земјава приматот по број на исплатени штети го превзеде приватното здравствено осигурување. Очигледно дека ...
| | веќе видена | слични

Два обиди досега биле неуспешни за Агенцијата за управување со одземен имот да продаде неколку станови во Велес, за кои вкупно бара цена од околу 41 илјади ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во првото полугодие годинава најбројни се претставките исплата на штети од автомобилска одговорност и за осигуран имот. Најголем раст има кај бројот на ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО) во првото полугодие од годинава решавала 135 претставки од осигуреници кои се жалат на услугите на осигурителни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ја разбирам потребата на СДСМ и нивните инсталации континуирано да водат црна кампања полна со невистини, клевети и омаловажувања кон мене, повеќе од четири ...
сите 398 | | | веќе видена

Анѓушев: Големите фирми зависат од државната набавка на енергенси по пониски цени Политичките субјекти треба да седнат заедно и да се види кои реални можности ...
сите 193 | | | веќе видена

Ново зголемување на цената на лебот, брашното и на печивата До крајот на ноември цената на лебот, брашното и на печивата ќе се зголеми за најмалку 10 проценти, ...
сите 265 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 220 | | | веќе видена

Втор ден Министерството за одбрана молчи за украдените класифицирани документи и за украдените компјутери на кои имало строго доверливи документи, пишува на ...
сите 265 | | | веќе видена

„Сомневањата се дека премиерот Ковачевски и кумот формирале приватна фирма за производство на фотоволтаици за да продаваат на државната ФЕЦ Осломеј. Односно, ...
сите 155 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адекватно осигурување за безгрижно патување во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: