ОБЈЕКТОТ НА ДОСКОРО УСПЕШНА ФИРМА ОД КИСЕЛА ВОДА ОДИ НА „БАРАБАН“, ИМА И СТАНОВИ И КУЌИ - банките продаваат различни имоти за невратените кредити

Деловен простор, производствен комплекс на ул. Сава Ковачевиќ во скопската населба Кисела Вода со површина од 5.618метри квадратни и земјиште од 11.787метри ...
| | веќе видена | слични

Цените на основните прехранбени производи и натаму растат. Поскапување има кај лебот за неколку денари, во однос на претходните седмици, но и кај кафето, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Просечниот метар квадратен стан во нова зграда во Белград е за речиси 700 евра поскап од 2019 година. Пред три години просечната цена беше 1.613 евра, додека, ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на есента веќе домаќинките планираат да подготват зимница, а некои од нив веќе започнале да подготвуваат ајвар. Поголем дел од домаќинките имаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светска банка во најновиот есенски eкономски извештај за Европа и Централна Азија, предвидува дека македонската економија годинава ќе забележи раст од 2,1 ...
сите 379 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 562 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 259 | | | веќе видена

Здружението на бугарски културен клуб „Цар Борис Трети” е отворено пред една година со сите документи, со сета почит кон државата, институциите и законите. Ние ...
сите 214 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 155 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека без разлика што ја сака Европската ...
сите 64 | | | веќе видена

Пред десеттина денови, Град Скопје и градоначалничката Данела Арсовска склучиле Договор за ангажирање на Агенција за услуги за привремени вработувања. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОБЈЕКТОТ НА ДОСКОРО УСПЕШНА ФИРМА ОД КИСЕЛА ВОДА ОДИ НА „БАРАБАН“, ИМА И СТАНОВИ И КУЌИ - банките продаваат различни имоти за невратените кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: