На ист газда се две од трите фирми кои увезуваат јаглен за РЕК Битола

5 копии

Две од трите фирми со кои државната компанија Електрани на Македонија (ЕСМ) склучила договори за набавка на јаглен имаат ист човек во сопственичката структура, ...
| | веќе видена | слични

Во период кога има „интензивни“ промени во фирмите кои го снабдуваат РЕК Битола со јаглен од странство, нов сопственик на една од нив стана ракометната легенда ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголемиот македонски производител на струја, термоелектраната РЕК „Битола“ во изминатите години доделила серија тендери на фирмата „Компас МСФ“, чијшто ...
| | веќе видена | слични

По пауза од една година фирмата Компакт МСФ се враќа во играта за тендери, а договор потпишала со нејзиниот добро познат клиент, РЕК Битола. Благодарение на ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ објави два тендера за набавка на 950.000 тони јаглен за потребите на термоелектраните во РЕК Битола и РЕК Осломеј За РЕК Битола ќе се купуваат вкупно ...
| | веќе видена | слични

Формирани непосредно по јавниот повик, фирмите добиле државен бизнис вреден речиси 9,5 милиони евра, се вели во истражувањето спроведено до Призма.мк.Две од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две фирми со различно име, но со ист сопственик, добиле државни зделки на ист тендер вред е н 9,5 милиони евра – откри истражувачкиот портал „Призма“. – Во ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) склучила договори за набавка на јаглен за РЕК Битола со три фирми, од кои две имаат ист газда и се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 229 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 230 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На ист газда се две од трите фирми кои увезуваат јаглен за РЕК Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: