Тешка сообраќајна несреќа помеѓу Србин и Босанец кај Петровец, едно лице заврши со тешки повреди во болница

Вчера на автопатот Пријателство, во близина на клучка Петровец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А6“, со српска национална ознака, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 20.08.2022 во 11:30 часот било пријавено дека во с. Тимјаник-неготинско, И.Ѓ.(61) од Демир Капија, вработен во фирма од Неготино, при изведување на работни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во неделата во 19.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Миле Поп Јорданов“, на подрачјето на скопската општина Карпош, пред угостителски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

СВР Скопје информира дека на ул. „Миле Поп Јорданов“ во 19.35 часот се случил инцидент, кога имало пукање со огнено оружје и притоа едно лице е повредено. „Тој ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 18.35 часот во СВР Скопјe било пријавено дека на автопатот „Мајка Тереза“-клучка Хиподром се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 352 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 439 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајна несреќа помеѓу Србин и Босанец кај Петровец, едно лице заврши со тешки повреди во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: