„Макпетрол“ - 75 години движечка енергија на македонската економија


2 копии

Лидерот на пазарот со нафта и нафтени деривати „Макпетрол“ оваа година одбележува значаен јубилеј, 75 години одсвоето основање. Во овие 75 години „Макпетрол“ ...
| | веќе видена | слични

„А кога светлата се гасат у оаза од бетон, на тераса бројам ѕвезди, згради у хоризонт, и додека цел град спие, имам цела ноќ. Сањам будно, изгледа затоа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Вива ла Вида чаши у вис, живели!“ е главната порака во новиот музички спот „Оаза“ на ZeeBomb и Matej Foltz, во кој овие млади и талентирани музичари нѐ ...
| | веќе видена | слични

Накратко, која е Билјана Санев? - Се наоѓам во најубавите години од мојот професионален и приватен живот. Родена сум, живеам и работам во Скопје. Дипломирав на ...
| | веќе видена | слични

Оваа година традиционално по петти пат ќе се одржи настанот „Мажи на годината“, кој во претходните неколку години стана белег на успешните мажи во нашата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ова е шеста година по ред во која НЛБ Банка, од страна на магазинот ЕМЕА Finance, е прогласена за најдобра банка во земјата. Главните критериуми според кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 488 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Макпетрол“ - 75 години движечка енергија на македонската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: