Скопјанец приведен на ГП Табановце


2 копии
2 копии
11 копии

Вчеравечер, на десет минути пред полноќ, во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода А.И.(47) од с.Добрашинци, струмичко. „При ...
| | веќе видена | слични

Во саботата, полициски службеници од СВР Струмица привеле едно лице кај кое биле пронајдени повеќе пакувања со кокаин. Од МВР информираат дека станува збор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Саботажата на гасоводите Северен тек 1 и 2 ја извршиле оние кои имале интерес за тоа, поточно Англосаксонците - тврди рускиот претседател Владимир Путин. За ...
сите 355 | | | веќе видена

Неспособниот Димитар Ковачевски единствено го бива само да дезертира. И покрај тоа што дезертирал и го избегнал служењето воен рок, сега дезертира бегајќи од ...
сите 275 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 38 | | | веќе видена

Многу познати личности и спортисти се санкционирани, меѓу кои и фудбалер кој беше уапсен поради поддршка на протестите преку социјалните мрежи. Поранешниот ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец приведен на ГП Табановце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: