Моторџија од БиХ повреден на автопатот кај Петровец

3 копии

На 20.08.2022 во 11:30 часот било пријавено дека во с. Тимјаник-неготинско, И.Ѓ.(61) од Демир Капија, вработен во фирма од Неготино, при изведување на работни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во неделата во 19.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Миле Поп Јорданов“, на подрачјето на скопската општина Карпош, пред угостителски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

СВР Скопје информира дека на ул. „Миле Поп Јорданов“ во 19.35 часот се случил инцидент, кога имало пукање со огнено оружје и притоа едно лице е повредено. „Тој ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 18.35 часот во СВР Скопјe било пријавено дека на автопатот „Мајка Тереза“-клучка Хиподром се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Институциите мора да го расчистат спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителната станица, како и обвинувањата за сторен криминал кои јавноста ги ...
сите 428 | | | веќе видена

По објавувањето на указот на претседателот Владимир Путин за делумна воена мобилизација, бројот на премини од руска страна кон Финска „се зголеми“ и Хелсинки ...
сите 363 | | | веќе видена

Круната која кралицата Елизабета Втора била зацврстена со штрафови за ковчегот за време на погребот за да не падне. Во спротивно во Британија тоа се смета за ...
сите 229 | | | веќе видена

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на ...
сите 317 | | | веќе видена

„Адора Инженеринг“ која пред повеќе од една година ги купи топланите „Исток“ и „Запад“, сака да ги продаде по иста цена по која што ги купила. Во денешното ...
сите 227 | | | веќе видена

Првиот есенски ден е 266-от ден, во 38. седмица од годината, и ќе трае 12 часа и 7 минути. Сонцето изгреa во 6 часот и 23 минути, а ќе зајде во 18 часот и 30 ...
сите 232 | | | веќе видена

Во изминатиот период ЈП Паркови и зеленило-Скопје интензивно работеа на подигнување на нови зелени површини на повеќе места низ градот. Ова вчера го соопшти ...
сите 536 | | | веќе видена

Запрашан за односите со ВМРО-ДПМНЕ, в.д. претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во емисијата „Патот Кон“ рече дека Алијанцата со текот на ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моторџија од БиХ повреден на автопатот кај Петровец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: