Од Манчестер Јунајтед излегоа со став по најавите дека ќе биде раскинат договорот на Роналдо


Во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека од Манчестер Јунајтед сериозно размислуваат да го раскинат договорот на Кристијано Роналдо. Причината за ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед доцна синоќа одигра одличен натпревар и го доби дербито со Ливерпул со 2-1, со што го врати ентузијазмот на навивачите на трибините по ...
| | веќе видена | слични

Ерик тен Хаг конечно има причина да биде задоволен, Манчестер јунајтед синоќа го совлада Ливерпул со 2:1 и ја запиша првата победа оваа сезона во Премиер ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Манчестер Јунајтед ја запиша првата победа сезонава во Премиер лигата. Вечерва во големото англиско дерби од 3. коло славеа над Ливерпул со 2:1 на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 463 | | | веќе видена

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 309 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 250 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Манчестер Јунајтед излегоа со став по најавите дека ќе биде раскинат договорот на Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: