Топло лето пред жешка политичка есен - вие коментирате


Двојната победа на СДСМ и коалицијата покажа дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат поддршка од граѓаните. Сите анкетите што ги нарачуваат од ВМРО-ДПМНЕ се лажни и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со двојната победа на СДСМ и коалицијата на вонредните избори за градоначланик во општините Маврово Ростуше и Центар Жупа, граѓаните му испорачаа жежок шамар ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ковачевски да распише избори, по поразот во Тетово, тој веќе нема кредибилитет да ја води владата. ВМРО-ДПМНЕ го победи СДСМ 2:1 во Тетово. ВМРО-ДПМНЕ освои 4, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Мицкоски и врвното раководство на ВМРО – ДПМНЕ 3 дена ги нема на прес, а велат победиле. Излезе само Влатко Ѓорчев. 2 пати Зошто прес за победа му го оставаат ...
| | веќе видена | слични

На својот Фејсбук профил потпретседателот на СДСМ и шеф на Центарот за истражување и анализа, Стефан Богоев, прашува зошто лидерот на ВМРО – ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Локалните избори во Тетово завршија пред два дена, но не завршија фалбите на владејачката партија поради изборните резултати. Велат, се покажало кој е кој, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 414 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топло лето пред жешка политичка есен - вие коментирате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: