САЛМАН РУЖДИ И НЕГОВИТЕ ПОДДРЖУВАЧИ ВИНОВНИ ЗА НАПАДОТ, Иран категорично негира поврзност со напаѓачот

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
| | веќе видена | слични

Пријателите и колегите писатели зборуваа во име на Салман Ружди за вчерашниот собир на скалите на седиштетот на Јавната библиотека во Њујорк, една недела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осомничениот за нападот врз писателот Салман Ружди синоќа во судницата во Њујорк се изјасни за невин за обид за убиство, пренесуваат светските медиуми. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Напаѓачот на Салман Ружди изјави дека прочитал само две страници од неговата контроверзна книга „Сатански стихови“, поради која бившиот ирански водач, ајатолах ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици писатели ќе се соберат во Њујорк за да ги читаат делата на Салман Ружди, по примерот на настанот првпат одржан откако на авторот му беше издадена фатва ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Ружди прочитал само неколку страници од книгата „Сатански стихови“ Билјана Богоеска 18.08.2022 / 10:14 Живот Хади Матар, човекот кој се обиде да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Саботажата на гасоводите Северен тек 1 и 2 ја извршиле оние кои имале интерес за тоа, поточно Англосаксонците - тврди рускиот претседател Владимир Путин. За ...
сите 355 | | | веќе видена

Неспособниот Димитар Ковачевски единствено го бива само да дезертира. И покрај тоа што дезертирал и го избегнал служењето воен рок, сега дезертира бегајќи од ...
сите 275 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 38 | | | веќе видена

Многу познати личности и спортисти се санкционирани, меѓу кои и фудбалер кој беше уапсен поради поддршка на протестите преку социјалните мрежи. Поранешниот ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САЛМАН РУЖДИ И НЕГОВИТЕ ПОДДРЖУВАЧИ ВИНОВНИ ЗА НАПАДОТ, Иран категорично негира поврзност со напаѓачот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: