Зетот на Трамп го издал во ФБИ за тајните документи во Флорида

2 копии
13 копии
12 копии

За време на неодаменшната рација во домот на Трамп во Флорида, ФБИ пронашле компромитирачки информации за францускиот претседател Макрон, објави Фокс Њуз. Не е ...
| | веќе видена | слични

Операцијата на федералната полиција во Мар а Лаго создаде политичка бура во САД. Тоа е првпат да се случи вакво нешто со резиденцијата на поранешен шеф на ...
| | веќе видена | слични

Пасошите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, запленети за време на минатонеделниот претрес на ФБИ во неговиот дом во Флорида, се вратени, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 264 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 369 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зетот на Трамп го издал во ФБИ за тајните документи во Флорида

Од:
До кого (е-маил):
Порака: